Ładowanie...

Czy opłaca się zakładać fotowoltaikę?Na początku możemy z góry powiedzieć, że tak. Jednak należy pamiętać o tym, aby dobrać panele w taki sposób, żeby pokrywały zapotrzebowanie domowe.

Decydując się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych również trzeba pamiętać o tym, żeby poprosić o poradę dotyczącą umiejscowienia paneli. Wydaje się to błache, lecz to jest kluczowy czynnik!

Wracając do tematu wydajności fotowoltaiki, należy pamiętać o tym, żeby nie wybrać za wielu paneli, nadwyżka prądu nie będzie potrzebna!

Jeżeli chodzi o samą wydajność, to aktualnie najbardziej opłaca się montaż na dachu!

Patrząc na obecną sytuację finansową w naszym kraju jest teraz idealny moment na założenie instalacji fotowoltaicznej! Aktualnie zapowiada się na kolejne podwyżki cen prądu, więc lepiej nie zwlekać z zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej!

Kolejną zaletą fotowoltaiki jest to, że aktualnie istnieje system net-billing polegający na tym, że od wygenerowanego prądu jest odejmowana kwota rachunku za prąd.

Wiele czynników zwiastuje na to, że ceny fotowoltaiki wzrosną (wraz z kursem dolara), więc powinno zakładać się fotowoltaikę jak najszybciej!

Dosyć nowym i fajnym rozwiązaniem jest stosowanie pompy ciepła i ogrzewanie jej za pomocą prądu pochodzącego z paneli fotowoltaicznych!

Statystycznie panele fotowoltaiczne mogą pracować od 20 do ponad 40 lat! Jest to zadziwiająca ilość patrząc na to, ile jest w stanie wygenerować prądu przez cały okres swojej żywotności.

Składając wniosek o dofinansowanie koszt naszej inwestycji znacznie się zmniejsza!

Nie jest wiadome przez jaki okres czasu będą rozdawane dotacje, więc jest to kolejny powód dlaczego warto pospieszyć się z inwestycją w panele fotowoltaiczne!

Z czasem ilość zainstalowanych paneli wzrasta przez co czas zwrotu z inwestycji się skraca. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą założyć z tego względu, że mogą szybciej wyjść na plus.

Przewiduje się, że za kilka lat średni bilans roczny będzie się tylko zwiększał.


Umów rozmowę

Tagi:

fotowoltaika warszawa fotowoltaika gdańsk fotowoltaika pabianice fotowoltaika katowice fotowoltaika częstochowa fotowoltaika kraków fotowoltaika radom pompa ciepła warszawa pompa ciepła gdańsk pompa ciepła pabianice pompa ciepła katowice pompa ciepła częstochowa