Ładowanie...

Pompy ciepła - dlaczego warto skorzystać?Dowiedz się, jakie płyną korzyści z założenia pompy ciepła w twoim domu!

Budujesz dom i szukasz rozwiązania do podgrzewania wody lub ogrzewania domu? Skorzystaj z pompy ciepła, aktualnie jest to jedno z najbardziej opłacalnych urządzeń! Coraz bardziej rosną ceny węgla, gazu lub oleju opałowego! Pompa ciepła jest relatywnie tania w utrzymaniu oraz cechuje ją niska awaryjność.

Sam schemat działania pompy ciepła jest banalny. Urządzenie pobiera wodę ze źródła, a następnie je podgrzewa. Aby zmaksymalizować ekologiczność domu najlepiej jest połączyć z fotowoltaiką. Nie ważne jest ilu letni posiada się dom, gdyż pompy ciepła idealnie współpracują ze starymi jak i nowoczesnymi domami.

Kolejną zaletą jest to, że pompy ciepła sa praktycznie bezobsługowe - wystarczy tylko wybrać temperaturę, a resztę pompa zrobi za nas.

Pompy ciepła można używać do :

▪ Klimatyzacji

▪ Ogrzewania domu

▪ Chłodzenia

▪ Ogrzewania wody

Z dnia na dzień notuje się coraz większą sprzedaż pomp ciepła! Ważne jest to, aby nie oszczędzać na jakości pomp ciepła, ponieważ może to wpłynąć na jakość użytkowania!

▪ Ogrzewania wody

Ile kosztuje pompa ciepła?

Jest to dosyć obszerny temat, gdyż dla domu np. 130 m2 będzie kosztować 30-35 tysięcy, a dla domu 160m2 będzie kosztować 60 tysięcy złotych!

Jedną z tańszych alternatyw jest pompa ciepła na wodę lub powietrze, jest to bardzo popularne rozwiązanie. Rocznie taka pompa wychodzi dosyć tanio w utrzymaniu, jeżeli chcemy zminimalizować koszty użytkowania, to zalecamy zainstalowanie fotowoltaiki!

Warto pamiętać o tym, że pompa ciepła jest o wiele tańsza niż przykładowy kocioł gazowy! Dosyć niskim kosztem jest w stanie ogrzać dom! Jeżeli pompa ciepła zostanie prawidłowo zamontowana, to nie ma możliwości awarii. Aktualnie pompy ciepła mają trwałość ponad 50 lat! Kolejną zaletą jest to, że są bardzo ciche, więc nikomu nie przeszkadzają.

Aktualnie mamy 3 rodzaje instalacji :

▪ gruntowa

▪ powietrzna

▪ wodna


Umów rozmowę

Tagi:

fotowoltaika warszawa fotowoltaika gdańsk fotowoltaika pabianice fotowoltaika katowice fotowoltaika częstochowa fotowoltaika kraków fotowoltaika radom pompa ciepła warszawa pompa ciepła gdańsk pompa ciepła pabianice pompa ciepła katowice pompa ciepła częstochowa